pw. N.M.P.W. w Trębaczowie

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich przedsiębiorstw małych, dużych i średnich oraz do wszystkich ludzi dobrej woli, aby przyszli nam z pomocą w podjętej przez nasz tak trudnej sprawie. Rozpoczęliśmy kapitalny remont naszego zabytkowego Kościoła pw. N.M.P. Wniebowziętej w Trębaczowie, który od ponad 250 lat nie był remontowany, i groziło mu zawalenie.

Środki, które pozyskaliśmy są nie wystarczą na uratowanie naszej świątyni. Kapitalny remont tego kościółka zabytkowego został oszacowany na 1.200.000 zł. Do tej pory udało nam się zebrać środków niecałe 450.000 zł to jest tylko kropla w morzu potrzeb.

Dlatego błagalnym głosem prosimy wszystkich tych, którzy umieją się podzielić z innymi, aby pomogli nam uratować nasz kościółek, który pochodzi z 1777 roku. Jest kościołem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie jest to Katedra czy Zamek Królewski, ale o takie zabytki dbają wszystkie organizacje państwowe. My jedynie możemy liczyć na wasze dobre serca, bo nikt nam nie chce pomóc. Wiemy, że jest to jeden z małych kościołków gdzieś w Polsce. Ale to jest nasza historia nasza Katedra, wspomnienia naszych przodków, którzy każdy grosz darowali aby mógł powstać. Ten kościółek przeszedł wiele, zabory, został nam odebrany przez protestantów, przeszedł dwie wojny światowe, był niszczony rabowany. Ale zawsze z pomocą Boska i ludzką przetrwał i służył pokoleniom.

Dziękujemy za każdy grosik złożony na ten cel. Niech będzie to dzieło również wszystkich tych, którzy się do niego przyczynią, i nich zawsze Bóg Wam Błogosławi w życiu za waszą ofiarność.

Parafia Rzymskokatolicka pw. N.M.P.W w Trębaczowie

Trębaczów 31

63-642 Perzów

woj. wielkopolskie

NIP 619-195-74-32

REGON 040089523

Jeżeli pragną podać państwo swoje dane i je upublicznić jako darczyńcy, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego w dziale Kontakt.